GENTSE ZOMER 2024 – 09 april 2024 – Dit is de vijfde editie van deze rubriek in het nieuwe zomerseizoen. Met o.a.: Oprichtster ‘Poezenboot’ overleden, Gallische hoeve, gekleurde z/w foto’s, ‘Turks-Gents Erfgoed’, ‘RR’ in ‘DS’, Gluren bij de buren, Halvemaanstraat, ‘I love technology’, witte straatnamen…

‘IOFPA – De Poezenboot’ is uitgegroeid tot een internationale dierenbeschermingsorganisatie. De boot ‘Caprice’ ligt ter hoogte van de Nieuwevaart 300. Ellie De Grauwe zet het werk van haar moeder verder.
Eind oktober 2023 haalde ‘De Poezenboot’ nog het nieuws doordat de organisatie 40 “afgedankte” broodfokhonden had opgevangen. Het ging dus allang niet meer alleen over katten. Mieke Schuddinck nam het initiatief voor de boot ergens in de jaren ’80. Haar boot was en is voor iedereen een begrip in Gent.




Als voorbeeld: Werksters bij ‘Baertsoen Buysse’





In het artikel staat een passage over de weigering van het gerecht om in te gaan op een afpersingsbrief om het paneel te verruilen voor losgeld. “Vijf jaar later werd dan wel 225.000 frank betaald voor een kopie. Tien keer zo veel als wat men over had voor het origineel. Onbegrijpelijk, toch?” Aan het woord zijn procureur Caroline Dewitte en resercheur Tony Vermeersch.
Deze quote versterkt de piste dat “de kopie belangrijker is dan het origineel“. Lees over deze piste op deze blog: ‘Rechtvaardige Rechters’ in Orval? – pic De Standaard

Wat toen een verkrotte opbrengstwoning was met looks uit de jaren ’60 (foto hierboven) is vandaag volledig kaal geslagen. →







Lees ons dossier over kastelen in Gentbrugge

Zie in dit verband ook de vorige editie van deze rubriek. ↓

Het Liberaal Archief verwerft in 1995 het volledige gebouw. Hier vindt de bovengenomde tentoonstelling ‘I love technology‘ plaats. (pic uitklikbaar)



Rudi Devuyst meende hier enkele weken geleden nog de naam te hebben gelezen, namelijk die van filmmaakster Chantal Akerman… →

Wij gingen ook eens kijken. Langsheen het pad treffen we een “gewit” straatnaambord aan… ↓

→


↓

Lees op deze blog: Beruchte beluiken: ‘Batavia’ en ‘De Vreese’ →





“Ik wil u een anekdote vertellen over John Massis. Ik ben muzikant accordeonist en keyboardspeler. Ik was op een bepaald moment op de kermis van Lokeren gevraagd om de mensen te animeren alsook stond John op de affiche samen met mij. →
Hij moest enkel ijzer plooien, een moto tegenhouden met z’n tanden, een lange plank waarop langs beide kanten drie dames zaten opheffen… en typisch was ook de wit-gouden telefoongids van vroeger middendoor scheuren. Maar een moment is me steeds bijgebleven. John was zijn bekende ijzers – zowel dikke als dunne – aan het plooien, toen er vooraan bij het podium een 10-tal zware gasten stonden: motards gekleed in de zwarte lederen klederen, en flink wat getatoeëerd. Ze stonden den John uit te lachen, en smeten toen van die koperen halve franken naar hem toe ! Het werkte zodanig op John’s zenuwen dat hij één van die zware gasten op het podium uitnodigde om zo’n ijzer te plooien, wat uiteraard niet lukte !!! ↓
Toen nam John een ijzer en plooide die rond de pols van die man en “aub…eu’n kadootse van maa veur uh !“… Zijn kompanen lachten er nog mee, maar toen de “uitverkorene” aan John vroeg om het ijzer terug van z’n pols te halen, begon John héél hard te lachen, en kreeg een daverend applaus van het aanwezige publiek. Iedereen riep: “ge moet den Massis maar niet uitlachen !“… De “uitverkorene” – met zijn ijzer rond zijn pols – smeekte, en weende zelfs, en vroeg aan den John om het eraf te halen, en John weigerde… De politie werd erbij gehaald, doordat zijn kompanen die hadden opgebeld. Eén uur heeft het geduurd, die discussie met de politie en John. De bende motards heeft eerst hun excuses moeten aanbieden aan den John vooraleer hij dan toch het ijzer weer open plooide !”
Lees op deze blog ook: John Massis: “openbaar kunstbezit” middels zijn gebit en Judith over Massis: “Ik zal u altijd missen, mijn Beerke”
x