GENTSE WINTER 2020-2021 – 15 februari 2021 – Deze twintigste editie – getiteld “20ste editie” – bevat: Twee maal ‘Triest’, veel commotie over ’t Gravensteen, de schuilbunker van het DOK, de “Pirdestroate” en de “bloendekappers”, Ottenstadion nog steeds braak, winter in ’t ICC en in Ptitamie, ‘Tienmeterstraat’, ’t Gouvernement op de Zuid, meer





“Dat de graven er al in de negende eeuw een residentie zouden gehad hebben, daar zijn geen aanwijzingen voor en het is ook niet waarschijnlijk. Het Gravensteen of haar voorlopers hebben dus nooit iets met de Vikingen te maken gehad, wat men de bezoekers er ook van wijs maakt.”
“Als de eerste graven van Vlaanderen, de Boudewijns, ergens in Gent zullen verbleven hebben, was dat wellicht eerder in de omgeving van de Sint-Pietersabdij. De Bavelingen vluchten voor de vikingen naar… Brugge.”
Teksten van Historische Huizen laten overigens geloven dat het Gravensteen zowel met Vikings als met Bourgondiërs te maken had. Dit is fout.




Het zou een miniatuur Opel Kadett moeten zijn…



Een bloendekapper is ook in Gent een spotnaam voor politieagent omwille van de
sabels of degen die zijn vroeger droegen. Uit een document van Werner Bockstaele





Een ‘gemeet’ of ‘gemet’ is een oude oppervlaktemaat. 1 gemet is ongeveer 4.456 m². Dit straatje liep door De ‘Sloote meerschen’ en De ‘Neermeerschen’ tot aan de Sluysgracht.



bracht Sabine Elderweirt een oude foto van de Heiveldstraat bij “de vijfhoek”. →






x
Lees meer op deze blog: